Virtuele munten, reële risico's. De enige garantie in crypto is het risico.
Waarschuwing
08 mei 2023 - door Redactie
Uit een onderzoek van Febelfin blijkt dat slechts 8% van de ondervraagden geen gebruik maakt van online bankieren.
Wie iets met zijn bankrekening wil doen, maakt tegenwoordig vooral gebruik van de online mogelijkheden. Zo'n 89% van de ondervraagden gebruikt de pc of laptop en 82% van de ondervraagden gebruikt ook een mobiele app. Bankieren via een app is aan een gestage opmars bezig en kan het klassieke internetbankieren inhalen. Ook steeds meer 55-plussers gebruiken nu de mobiele apps.
Internetbankieren is populair voor het uitvoeren van betalingen, zoals bijvoorbeeld een betaling bevestigen na een aankoop in een webshop. Daarnaast zijn ook overschrijvingen populair, zowel naar externe rekeningen als transfers tussen eigen rekeningen, bijvoorbeeld tussen de zicht-en spaarrekening. Tenslotte worden de digitale diensten ook vaak gebruikt om het saldo op de rekening te checken of om na te gaan of het loon al gestort is.
Zo'n 8% van de ondervraagden maakt helemaal geen gebruik van online bankieren. Meestal vertrouwen ze het allemaal niet. Zo'n 29% geeft aan dat ze angst hebben om het slachtoffer te worden van misbruik. In de media komen dan ook regelmatig verhalen van mensen die opgelicht werden door phishing. Zowat een vierde van deze groep geeft aan dat ze hun bankzaken het liefst via een kantoor regelen. Daarnaast is er ook een groot deel die online bankieren te ingewikkeld vinden. Zo'n 20% van deze groep heeft moeite om te volgen in het digitale tijdperk.
Zo'n 60% van de ondervraagden gaat bijna nooit naar het bankkantoor. Mensen die nog wel een kantoor binnenstappen, doen dit vooral voor advies over beleggingen of het aanvragen van een lening. Tegenwoordig gebeurt dit ook al regelmatig via videobellen.
26 april 2023
Het European Payments Initiative (EPI), een samenwerking van 16 Europese banken, neemt zowel Payconiq als iDeal over.
Lees meer
16 januari 2023
Crelan wil het aantal bankkantoren terugdringen van 900 naar zo'n 450.
Lees meer
13 december 2022
Vanaf deze maand wordt er een hogere rente aangerekend als je met jouw bankrekening in het rood gaat.
Lees meer
23 november 2022
Keytrade Bank kondigde aan dat het vanaf 1 december dit jaar de rente op zijn spaarrekeningen stevig zal optrekken.
Lees meer